Bolestné umírání tuleních mláďat

25. února 2009 v 19:52 | Niki |  Týrání zvířat
Nelítostné pronásledování, kruté ubíjení:
Je něco takového vůbec možné?!
Kolik jich ještě musí zemřít?
Tulení miminko se velkýma tmavýma očima důvěřivě dívá na muže, který se k němu pomalu, krok za krokem, blíží. Zvířátko ještě netuší, jaké smrtelné nebezpečí mu hrozí. Jak by také mohlo? Od svého narození před dvěma týdny ještě nezažilo nic zlého, dosud nevidělo žádnou cizí bytost! Teprve když na něj muž ve žluté bundě zaůtočí, pochopí, že je v ohrožení. Panicky se snaží uprchnout - ovšem nemá šanci. Po pár sekundách lovec mládě dohoní. Zeširoka se rozmáchne a špičatým bodcem udeří bezbranné zvíře. Smrtelně zranění tuleň zůstane ležet. Lovci ale nemají slitování. Muž odhodlaně pokračuje ve svém drastickém díle. Za oběť mu padá jedno mládě za druhým. Co je nepochopitelné:
místo toho, aby stát zabránil bezohlednému vybíjení sladkých tuleních miminek, ještě tyto zločiny podporuje. Podle rozhodnutí vlády loni smělo být připraven o život 275 000 tuleňat, což je o 5 000 víc než v roce 2007. Jakmile zvířata začnou ztrácet svou bílou miminkovskou kožešinku, jsou považována za divoká zvířata! Často teprve dvanáctidenní tuleni, právě odstavení od matky, vůbec netuší, co se s nimi děje. Doprovázeni úzkostlivm řevem dospělích zvířat musejí bezmocně přihlížet, jak jejich vrstevníci umírají.
Zvlášť kruté je, že ačkoliv existují předpisy, že zvířata musí být prokazatelně mrtvá, žádné kontroly neexistují. Protože jen ten, kdo je rychlý, vydělá peníze: 4 - 35 eur dostávají za tulení kožešinu muži, jejichž obživou je rybolov. Na víc není život tuleně ceněn. Pro lovce je to tudíž celkem slabý výdělek - ale nákupčím se vyplatí. Kožešina se spracovává na kabáty, čepice, šály nebo na teplé vložky do bot. Na odbyt jde hlavně v Číně a Rusku. Je totiž mnohem levnější než například kožešina chovaných lišek či norků. Je to šílené - zvláště proto, že dnes už není nikdo na kožešinu odkázaný.
Pro utrpení zvířat proto neexistuje žádná omluva! Právě naopak: pokud bude kanadská vláda takto pokračovat, riskuje, že se za 15 let stavy tuleňů sníží o 70%! Jejich počet totiž decimuje nejenom každoroční vybíjení - ale podstatnou roli hraje i nezadržitelné globální oteplování. Stejně jako lední mědvědi potřebují i tuleni pevné kry, aby mohli porodit svá mláďata. Ovšem jejich životní prostor mizí jako ve zrychleném filmu. Ledovce vytrvale a stále rychleji tají.
Jen v loňkém roce padlo za oběť změnám klimatu na 200 000 novorozených tuleňat.
Ale místo toho, aby se nejpozději teď začala tahle roztomilá zvířata chránit, pokračuje jejich vybíjení. Když lovci tuleňů nemohou vstoupit na tající kry, střílení na zvířata z lodí. Ne vždy se přitom můžum podaří zvířata chytit. I po zásahu kůlky mnoha tězce zraněná tulení miminka uniknou. Ovšem místo štatné záchrany to pro ně znamená bezmezné utrpení: Totálně vyčerpaná a krvácející utonou v ledové vodě nebo zemřou osamělou smrtí ve sněhu...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama